Menü
Kategoriler
HazaL Filiz Kucukkose Biyografisi
30 Ağustos 2017 Biyografi

Hazal Filiz Küçükköse 9 Şubat 1988 yılında Mersin’de dünyaya gelmiştir. Kırıkkale Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümü’ne giren oyuncu buradaki eğitimini yarıda bırakarak tekrar sınavlara hazırlanmıştır. Şuanda Ankara Üniversitesi Kimya Bölümü öğrencisidir. Güzel oyuncu 2014 yılında Deniz Yıldızı dizisinde rol arkadaşı olan Tuna Tunalı ile evlenmiştir. Sporla oldukça ilgili olan Küçükköse’nin basketbol ve masa tenisi oynuyor.

Uzun yıllardır oyunculuk yapan Küçükköse aynı zamanda modellikle de uğraşmaktadır. Deniz Gökçe, Deniz Erdem Eric Morris Teknikleri, Çetin Sarıkartal gibi kişi ve kurumlardan özel oyunculuk eğitimi alan Hazal Filiz Küçükköse ilk rolünü 2010 yılında günlük dizi Deniz Yıldızı ile oynamıştır. Kariyerine günlük dizilerden devam eden oyuncu daha sonra yıllardır ekranlarda olan Beni Affet dizisi kadrosuna dâhil olmuştur. Dizide Leyla karakterini canlandıran oyuncu başarılı performansı sayesinde büyük beğeni yakalamıştır

2015 yılında Kara Sevda dizisinde

Başrollerinde Neslihan Atagül ve Burak Özçivit gibi ünlü isimlerin yer aldığı Kara Sevda dizisinde Zeynep karakteriyle oldukça beğenilmiştir.

Yıldızını parlatan Kara Sevda’dan sonra 2017 yılında Rüya dizisiyle ilk başrol deneyimini tatmıştır. Dizide Elif karakterini canlandıran oyuncunun rol aldığı dizi halen yayınlanmaya devam etmektedir.

Başarılı oyuncu ayrıca Kalbim Seni Seçti, Ustura Kemal, Uçurum, Günahkâr, Alın Yazısı, Adını Feriha Koydum gibi pek çok dizide rol almıştır.

2016 yılında MGD 22. Altın Objektif Ödülleri’nde En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu ödülünün sahibi olmuştur.

Rol Aldığı Diziler;

-Rüya

-Kara Sevda

-Günahkâr

-Uçurum

-Ustura Kemal

-Beni Affet

-Alın Yazısı

-Adını Feriha Koydum

-Kalbim Seni Seçti

-Deniz Yıldızı

Bir Cevap Yazın
*